Twisto posílí manažer obchodního rozvoje Jan Hanzlík

Český fintech startup Twisto pokračuje v posilování svého managementu. V červnu oznámil příchod nového marketingového ředitele Pavla Ratha, nyní posiluje také svůj business development. Z lídra v platebních službách ComGate Payments přilákal business development managera Jana Hanzlíka (45). Ten bude mít na starosti rozšiřování partnerské sítě Twisto a asistenci českým e-commerce firmám v zahraniční expanzi skrze služby BNPL (z anglického „buy now, pay later“), umožňující pozdější platbu za nákup.
Hanzlík působil přes deset let ve společnosti ComGate Payments, která se řadí mezi lídry v oblasti online a offline platebních služeb jak v Česku, tak na Slovensku. Po dobu svého působení tam zastával roli business development managera a aktivně přispěl k rozvoji plateb platebními kartami online, lokálních platebních služeb a rozšíření akceptace platebních karet na trzích na Slovensku a v Polsku.
„Vzhledem ke svému dlouhodobému působení v platebním sektoru přináší do Twista rozsáhlé zkušenosti z prostředí e-commerce a platebních karet a hluboké porozumění platebním trhům v zemích střední Evropy,“ uvedla obchodní ředitelka Twista Renata Salata.

Výrobce vlaků Alstom povede v Česku bývalý šéf Českých drah Kurucz
LeadersNovým výkonným ředitelem společnosti Alstom v České republice a na Slovensku se stal bývalý šéf Českých drah Daniel Kurucz. V podniku, který je výrobcem kolejových vozidel, bude zodpovědný za novou organizaci francouzské nadnárodní společnosti v Česku. Ta zde chce dál rozvíjet své aktivity.
Twisto přišlo na trh v roce 2013 s odloženou platbou v e-shopech. Od té doby nabídlo další produkty. V roce 2016 začalo vydávat platební karty k nákupu v kamenných obchodech, v roce 2018 vstoupilo do Polska a v roce 2019 bylo mezi prvními, kdo podporoval platby přes Google a Apple Pay. Twisto účet, hlavní produkt společnosti, nyní využívá přes 200 tisíc zákazníků.
Letos do Twista vstoupila australská firma Zip. Společnost z Austrálie si tím otevřela přístup na 27 evropských trhů. Podle dřívějších informací Australané při letošní květnové transakci zaplatili 140 milionů australských dolarů (2,3 miliardy korun). Obchod byl dokončen v listopadu.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.