Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Twitter bude spolupracovat s eToro, uživatelé budou moct obchodovat s kryptoměnami

Twitter, který vlastní Elon Musk, bude spolupracovat s izraelskou obchodní a makléřskou firmou eToro.
Profimedia.cz

Sociální síť Twitter bude spolupracovat s izraelskou obchodní a makléřskou firmou eToro. Uživatelé Twitteru tak budou moct obchodovat s akciemi, kryptoměnami a dalšími aktivy a mít přístup k jejich cenám v reálném čase.

Obchodní data budou k dispozici prostřednictvím twitterové funkce Cashtags, kterou firma spustila v roce 2012 a která už nyní zobrazuje živé grafy z webu TradingView, například index S&P 500 a ceny některých akcií jako je Tesla. Díky partnerství s eToro se počet živých grafů rozšíří a uživatelé se budou moci prokliknutím dostat přímo na platformu eToro, kde si o aktivu zjistí ještě více a získají možnost rovnou investovat.

Elon Musk

Koupě Twitteru byla bolestivá, ale správná. Musk si nechal 1500 zaměstnanců z původních osmi tisíc

Twitter má nyní podle Elona Muska 1500 zaměstnanců. Když firmu loni koupil, měla jich téměř osm tisíc. Musk v obsáhlém rozhovoru pro BBC také uvedl, že ke stejnojmenné sociální síti se vrátila většina inzerentů, a je tak teď na nule pokud jde o příjmy a výdajů.

Přečíst článek

Šéf Twitteru Elon Musk v prosinci uvedl, že Cashtags s daty z TradingView je „jedno z mnoha vylepšení produktů pro finanční Twitter“. Miliardář a šéf Tesly od akvizice Twitteru na konci října za 44 miliard dolarů (927 miliard korun) přišel s řadou změn včetně zavedení plánu založeného na předplatném pro ověřené uživatele a hromadného propouštění zaměstnanců.

Elon Musk

X, tweetnul Musk a společnost Twitter přestala samostatně existovat

Elon Musk píše novou kapitolu společnosti Twitter, která se sloučila s nově vytvořenou firmou X Corp..

Přečíst článek

Firma eToro byla založená v Izraeli v roce 2007, je to internetová makléřská společnost, která uživatelům umožňuje nakupovat a prodávat akcie, kryptoměny a indexové fondy. Mezi její nejoblíbenější služby patří funkce, která lidem umožňuje napodobovat obchodní strategie jiných uživatelů. Společnost má více než 32 milionů registrovaných uživatelů v celé Evropě, Asii a Spojených státech, uvádí její ředitel Yoni Assia.

Za dogecoiny prý bude možné kupovat doplňky k Tesle, prohlásil její šéf Elon Musk.

Musk si už zase hraje z dogecoinem. Kryptoměna výrazně posiluje

Cena digitální měny dogecoin podle serveru CoinDesk za posledních 24 hodin vzrostla zhruba o čtvrtinu. Děje se tak v reakci na to, že internetová síť Twitter začala v pondělí logo této měny zobrazovat namísto svého vlastního loga. Majitelem společnosti Twitter se na podzim stal miliardář Elon Musk, který už v minulosti měnu dogecoin propagoval.

Přečíst článek

„Jsme velmi nadšení z průniku financí a sociálních médií,” řekla Assia pro CNBC.

Musk nyní v Twitteru výrazně snížil počet zaměstnanců z osmi tisíc na 1500 ve snaze snížit náklady a dosáhnout ziskovosti. Ostatně během svého působení dokázal vyděsit inzerenty natolik, že větčina Twitter opustila. Jenže ve středu v obsáhlém rozhovoru pro BBC uvedl, že téměř všichni se do aplikace vrátili.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Síť X testuje dolarové předplatné, zpoplatní užívání i základních funkcí, jako je "lajk"

Má Musk skutečně zlaté ruce? Hodnota jeho sociální sítě dramaticky narostla. X už zase stojí 44 miliard dolarů

Přečíst článek
Doporučujeme