Twitter je blízko přijetí Muskovy nabídky na převzetí. Akcie firmy letí nahoru

Akcie Twitteru přidávají kolem čtyř procent po zprávě, že firma je blízko přijetí nabídky na převzetí, kterou jí předložil šéf automobilky Tesla Elon Musk.
Twitter je údajně připraven přijmout nabídku na převzetí, kterou jí předložil šéf automobilky Tesla Elon Musk. Podle zdrojů serveru CNBC by Twitter mohl rozhodnutí oznámit nejpozději ve čtvrtek spolu s hospodářskými výsledky.
Musk coby nejbohatší člověk světa začátkem tohoto měsíce oznámil, že chce firmu Twitter koupit. Nabídnul 54,20 dolaru za akcii, což celý podnik ohodnocuje zhruba na 43 miliard dolarů (977 miliard korun). Představenstvo Twitteru se sešlo v neděli, aby prodiskutovalo, jak Musk hodlá nabídku financovat, uvedl zdroj CNBC.
Musk se od 14. dubna, kdy nabídku představil, setkává s akcionáři Twitteru a snaží se získat pro svou nabídku jejich podporu. Podle něho je nutné, aby byl Twitter převeden do soukromého vlastnictví, aby se mohl rozvíjet a stal se skutečnou platformou pro svobodné vyjadřování.
Akcie Twitteru v pátek uzavřely na ceně 48,93 dolaru. To je zhruba deset procent pod cenou, kterou za provozovatele stejnojmenné sociální sítě nabízí Musk.
Nejbohatší muž planety nabídl za odkup všech akcií sociální sítě Twitter 54,20 dolarů za kus. Nyní se cena akcií pohybuje výrazně níž. Přesto se vedení Twitteru zdá nabídka nízká. Ve čtvrtek sociální síť zveřejní výsledky hospodaření a sází na to, že cena poroste. A potom půjde nahoru také Muskova nabídka.
Twitter stále bojuje proti Muskovi. Až Elon uvidí výsledky, nabídku zvýší, myslí si investoři
Zprávy z firem
Vizionář a inovátor Elon Musk nadchnul pro svou myšlenku podzemní sítě vysokorychlostních tunelů další investory. Ti mu v posledním investičním kole na projekt Loop přispěli dalších 675 milionů dolarů (asi 15,2 miliardy korun). Hodnota firmy The Boring Company se tak vyšvihla na 5,675 miliardy dolarů, píše CNBC.
Muskův sen o vysokorychlostním tunelu nadchl další investory. Poslali mu stamiliony
Zprávy z firem
Vedení Twitteru si na rok zajistilo dostatek zbraní na boj proti nejbohatšímu muži světa. Ten je zároveň největším akcionářem sociální sítě, kterou chce koupit celou.
Elon Musk vs. vedení Twitteru 1:1. Správní rada se brání nepřátelskému převzetí
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.