Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Tykač koupil ocelárny ve Velké Británii a Skandinávii

Pavel Tykač
ČTK
 ČTK

Společnost Sev.en Global Investments (GI), která patří do české energetické skupiny Sev.en podnikatele Pavla Tykače, kupuje od španělské firmy Celsa ocelárny ve Velké Británii a ve Skandinávii. Dvě ocelárny mají dohromady výrobní kapacitu dva miliony tun ocelářských produktů ročně. Hodnota transakce není známa.

„Snažíme se stále hledat nové investiční příležitosti po celém světě a jsem rád, že ocelářský průmysl je nyní součástí našeho hlavního portfolia. Obě ocelárny jsou technologicky unikátní svou schopností ekologické produkce oceli. Věříme, že se nám spolu s místními managementy a dalšími zainteresovanými stranami podaří je dále rozvíjet a využívat jejich dlouhodobou perspektivu,“ řekl výkonný ředitel společnosti Sev.en Global Investments Alan Svoboda. Ocelářství podle něj skupina vnímá jako klíčový obor pro svůj další růst.

Tykač pronikne do Skandinávie

V Británii převezme Sev.en GI společnost Celsa Steel UK. Ta provozuje ve velšském Cardiffu závody s roční výrobní kapacitou 1,2 milionu tun nízkoemisní stavební oceli z kovového šrotu. Továrna disponuje elektrickou obloukovou pecí. Skandinávská Celsa Nordic působí po celém regionu, tedy v Norsku, Švédsku, Finsku a Dánsku. Podle české skupiny přitom pokrývá celý potřebný výrobní řetězec ocelových produktů pro stavebnictví.

Dohromady mají obě firmy kolem 2700 zaměstnanců. Továrny vyrábějí primárně produkty pro stavebnictví, jako například stavební tyče, profily, sítě nebo dráty. Sev.en GI v nich bude držet plný podíl.

Skupina Sev.en Global Investments od předloňského roku řídí všechny dosud realizované zahraniční investice Sev.en Group. Kromě tradiční energetiky a těžby se zaměřuje i na další odvětví, jako například ocelářství, petrochemickou výrobu a další průmyslové sektory.

Tykač podniká hlavně v energetice a těžbě hnědého uhlí, ale také v realitách a financích. Patří k nejbohatším Čechům, podle české mutace časopisu Forbes mu s majetkem 174 miliard korun patří čtvrté místo. Ovládá zejména druhého největšího výrobce elektřiny v ČR Sev.en Energy, do které patří severočeské hnědouhelné doly Vršany a ČSA, elektrárny Chvaletice a Počerady a teplárny ve Zlíně a v Kladně. Prostřednictvím dalších firem skupuje Tykač akcie, například Monety nebo ČEZ. Angažuje se i v zahraničí. Před loňskými Vánoci se stal majitelem fotbalové Slavie Praha.

Ford propustí v Evropě tisíce lidí. Tak jako ostatní automobilky hledá cestu z krize

Americká automobilka Ford v Evropě zruší kolem 4000 pracovních míst, což odpovídá asi 14 procentům její pracovní síly v regionu. Zdůvodnila to značnými ztrátami v posledních letech. Ty podle ní zapříčinila slabá poptávka po elektromobilech, nedostatečná vládní podpora přechodu na elektrická vozidla a rostoucí konkurence.

Přečíst článek

Jan Čermák, TV Barrandov

Pohledávky za skoro dvě miliardy. Peníze po TV Barrandov chce i Soukup

Věřitelé společnosti Barrandov Televizní studio, která provozuje televizi Barrandov, přihlásili insolvenčnímu správci přes 80 pohledávek v celkové výši okolo 1,9 miliardy korun. Ty budou na začátku prosince zařazeny do přezkumného jednání. Vyplývá to ze zprávy insolvenčního správce v insolvenčním rejstříku.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Miliardářská štafeta. PPF se rozešla s Institutem Václava Klause. Sponzorovat ho bude Tykač

Přečíst článek
Doporučujeme