Uber spojuje. Jeho nákladní divize koupí za miliardy přepravní firmu Transplace

Nákladní divize provozovatele alternativní taxislužby Uber koupí za 2,25 miliardy dolarů (téměř 49 miliard korun) přepravní společnost Transplace.
Převezme ji od firmy soukromého kapitálu TPG Capital. Transakce se uskuteční částečně převodem akcií a částečně v hotovosti, vzniknout by měla přední platforma logistických technologií.
Nákladní divize firmy Uber Frieght propojuje nákladní dopravu s přepravci. „Transakce by měla urychlit cestu společnosti Uber Freight k ziskovosti,” uvedl Uber. Dohodu ještě musejí schválit regulační orgány.
Výsledky Netflixu naznačují, že jednu z nejatraktivnějších firem uplynulé dekády čekají trable.
Stanislav Šulc: Kauza Netflix aneb Když zisky nejsou nic
Názory
Hlavní podnikání Uberu loni i letos strádá vinou pandemie. Firma se v uplynulém roce zbavovala projektu létajících taxíků a místo toho investovala miliardy do služby na donášku jídla Uber Eats. Získala společnost na rozvoz alkoholu Drizly a konkurenční službu na donášku jídla Postmates.
Uber je stále v čisté ztrátě. V prvním čtvrtletí ji snížil na 108 milionů dolarů (2,3 miliardy korun) z téměř tří miliard dolarů před rokem.
Sdílená ekonomika má svět zachránit před nedostatkem zdrojů a plýtváním. Ve skutečnosti jde o byznys, který za image bohulibé činnosti schovává mnoho problémů.
Byznys za maskou sdílení
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.