Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

United Airlines sází na létající obry. Objednaly si stovku boeingů 787

8. Výhled ze salonku United a 24 let starý Boeing 737 v popředí
Zdeněk Pečený
 ČTK

Americké aerolinky United Airlines si objednaly od společnosti Boeing 100 letadel 787 Dreamliner a dalších 100 letadel 737 MAX. Pro Boeing je to největší objednávka strojů Dreamliner a pro United největší objednávka velkých letadel s dvěma uličkami. Katalogová hodnota celé objednávky podle agentury Reuters činí asi 43 miliard dolarů (991,4 miliardy korun). Konečná cena se může lišit, protože výrobci letadel poskytují u větších objednávek výrazné slevy.

Letecké společnosti se snaží obnovit růst po pandemii a nová letadla mají nahradit starší, méně úsporné stroje. Pro Boeing je objednávka velkou podporou, protože firma se letos potýká s řadou problémů při výrobě obou těchto modelů. Sázka United Airlines na letadla 787 je odrazem očekávání pokračujícího růstu poptávky po dálkových mezinárodních letech a snahy nahradit starší letouny.

Komfort při dlouhých letech

United zároveň odloží předchozí objednávku 45 letadel Airbus A350 nejdříve na rok 2030. Generální ředitel United Airlines Scott Kirby uvedl, že klíčovým faktorem při rozhodování mezi Boeingem a Airbusem při objednávce letadel s dvěma uličkami byla současná flotila letadel 787, kterou aerolinky mají. Zavedení nového typu letadel by podle něj zpomalilo snahy o další rozvoj aerolinek, jejichž součástí je i přijímání nových pilotů.

United Airlines letos přijaly 15 risíc nových zaměstnanců, včetně 2400 pilotů. Dalších 15 tisíc zaměstnanců včetně 2500 pilotů chtějí přijmout v příštím roce.

Společnost United Airlines očekává dodávku letounů 787 v letech 2024 až 2032. Nové stroje mají nahradit starší letadla 767 a některá letadla 777. Emise oxidu uhličitého by tyto stroje měly na jedno sedadlo snížit přibližně o 25 procent.

8. Výhled ze salonku United a 24 let starý Boeing 737 v popředí

United Airlines: Americká nenaleštěná bída

Po mé cestě do Spojených států se zastávkou v Dubaji jsem potřeboval koupit jednosměrnou letenku zpět do Prahy. Vzhledem k tomu, že ceny jednosměrných letenek většinou stojí více než zpáteční, sáhl jsem po koupi letenky za míle. V takovém případě se platí stejná cena za jeden směr ať je letenka pouze jednosměrná nebo zpáteční.

Přečíst článek

Boeing se letos potýkal s problémy u letadel MAX i 787. V srpnu Boeing obnovil dodávky letadel 787, které byl kvůli problémům s výrobou nucen v květnu 2021 přerušit. Minulý týden pak americký Kongres odmítl prodloužit termín, do kterého mají být letadla MAX 7 a MAX 10 vybavena moderními výstražnými systémy v kokpitu, aby je mohl Federální úřad pro civilní letectví (FAA) certifikovat.

Společnost United loni v červnu oznámila svou největší objednávku na 270 letadel Boeing a Airbus. Tvoří ji 200 letadel Boeing 737 MAX a 70 letadel Airbus 312neo.

Chaos na letišti v Heathrow (1. července 2022)

Aerolinky si mnou ruce. Drahé letenky lidem chuť cestovat nevzaly

Finanční trhy se možná svíjejí v křečích a inflace doléhá na spotřebitele, ale lidé stále létají v hojných počtech. Levnější letenky tak zůstávají v nedohlednu.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme