Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Úprk z Číny. Bosch si pospíšil s otevřením továrny na čipy u Drážďan

Bosch zprovoznil poblíž Drážďan továrnu na čipy. Investoval do ní miliardu eur.
Bosch Global
 ČTK

Německá společnost Robert Bosch, která je mimo jiné předním dodavatelem pro automobilový průmysl, poblíž Drážďan otevřela továrnu na čipy. Investovala do ní jednu miliardu eur (25,4 miliardy korun), což je zatím její největší investice, uvedla agentura Reuters.

Továrna je plně digitalizovaná a je považována za jednu z nejmodernějších továren na čipy v Evropě. Od července začne vyrábět čipy pro elektrické nářadí a od září pro automobilový průmyslu, upozornila agentura DPA. Výroba tak začne o šest měsíců dříve, než firma původně plánovala. V současnosti má továrna 250 zaměstnanců, celkem plánuje vytvořit 700 pracovních míst.

Bosch postavil "továrnu budoucnosti" poblíž Drážďan. Investoval do ní miliardu eur.

Továrna zahajuje provoz v době napjatých celosvětových dodávek čipů. Zvýší schopnost firmy dodávat automobilkám přímo, a tedy méně spoléhat na výrobce třetích stran.

Do globálních problémů s dodávkami čipů, kvůli kterým museli někteří výrobci přerušit výrobu, ale specializovaná továrna podle analytiků příliš nezasáhne. V současnosti se očekává, že problémy s dodávkami čipů se podaří vyřešit až v příštím roce. Továrna určitě pomůže hlavním zákazníkům firmy Bosch, z globálního hlediska ale současný převis poptávky nad nabídkou příliš zmírnit nepomůže.

Virtuálního ceremoniálu se zúčastnila i německá kancléřka Angela Merkelová a místopředsedkyně Evropské komise (EK) Margrethe Vestagerová, která má na starosti i koordinaci programu pro Evropu připravenou na digitální věk. Podle té špičková technologie v nové továrně na polovodiče ukazuje, jakých výsledků je možné dosáhnout, když průmysl a vláda spojí síly.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Karel Masařík z Codasipu

Nejúspěšnější český byznysmen přes čipy: Jdeme ve stopách Avastu i Laurina a Klementa

Přečíst článek
Doporučujeme