Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Veolia koupila od Strnadovy skupiny CE Industries firmu Advance Energo

Veolia
Profimedia
 ČTK

Veolia Česká republika koupila od průmyslové skupiny CE Industries společnost Advance Energo, která se specializuje na projekty energetických úspor pro firmy i veřejnou správu. Hodnotu kontraktu firmy neuvedly.

Advance Energo bude spadat pod skupinu Veolia Energie, která se kromě dodávek tepla a dalších energetických komodit zaměřuje také na projekty EPC. EPC (Energy Performance Contracting) je metoda poskytování energetických služeb se zárukou předpokládaného snížení spotřeby, které se projeví v úsporách provozních nákladů použitých na splácení původní investice. Zahrnuje návrh úsporných opatření, přípravu, financování projektu, jeho uskutečnění i vyhodnocení měření či sledování dosažených výsledků.

Obchodní ředitel skupiny Veolia Jakub Tobola uvedl, že Veolia získáním společnosti Advance Energo posílí svou pozici v oblasti poskytování energetických služeb na výrazně rostoucím trhu. „Firma se bude dál zaměřovat na obchodní a realizační činnost v oblasti energetických služeb, energetických staveb a zejména projektů EPC, ale rovněž v oblasti nové energetiky založené na obnovitelných zdrojích a nejmodernějších technologiích," uvedl Tobola. V řadě případů podle něj nejde jen o úspory, ale také o dekarbonizaci a snižování dopadů na životní prostředí.

Pitná voda Pražanům letos podražila. Její spotřeba klesá

Také Pražské vodovody a kanalizace musely loni čelit drahým energiím. Zvýšené náklady ale přenesly na své zákazníky až letos, kdy jim v lednu zvýšily ceny vodného a stočného téměř o pětinu.

Přečíst článek

CE Industries má v energetice jiné priority

„Za poslední tři roky se společnosti Advance Energo podařilo sestavit tým profesionálů se zkušenostmi s realizací EPC projektů a získala reference na zajímavých projektech v oblasti energetických úspor z řad průmyslových podniků a veřejné správy. Například realizovaný EPC projekt v Nemocnici Kutná Hora tomuto zařízení garantuje minimálně čtyřicetiprocentní snížení spotřeby energií,” uvedl předseda představenstva CE Industries Adam Šotek.

CE Industries uvedla, že se rozhodla prodat svůj podíl ve společnosti Advance Energo na základě posouzení svých strategických cílů a možností další expanze. Energetika nadále zůstává jedním ze strategických pilířů podnikání CE Industries i s ohledem na plánovanou výstavbu nových jaderných zdrojů v Česku.

Skupina Veolia Energie sídlící v Ostravě patří mezi největší energetické skupiny v Česku a je největším distributorem tepla. Zásobuje 580 000 domácností a také více než 300 průmyslových podniků a 1800 zařízení, jako jsou nemocnice nebo školy.

Jaroslav Strnad

Frutu Podivín má získat Strnadova CE Industries, koupí ji od norské Orkly

Novým majitelem potravinářské společnosti Fruta Podivín z Břeclavska má být holding CE Industries podnikatele Jaroslava Strnada, který ji koupí od společnosti Orkla Foods. Smlouvy podepsaly obě strany 15. února, nyní musí transakci přezkoumat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, uvedl mediální zástupce CE Industries Jaroslav Martínek. Cenu nezveřejnil.

Přečíst článek

MIliardář Jaroslav Strnad

Miliardář Strnad přebírá ztrátovou firmu MICo působící v jaderném byznysu

Společnost MICo dlužila půl miliardy korun kvůli ztrátovým projektům, nevydařeným investicím, zdražování materiálu a komplikacím při plnění zakázek za pandemie koronaviru.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme