Virgin Orbit miliardáře Bransona zahájila přípravy na možnost bankrotu

Společnost Virgin Orbit britského miliardáře Richarda Bransona zahájila přípravy na možnost bankrotu pro případ, že si nedokáže zajistit finanční injekci od investorů, uvádí s odvoláním na své zdroje televize Sky News. Informace přichází jen pár dnů poté, co firma oznámila dočasné zastavení činnosti a poslala téměř všechny zaměstnance na neplacené volno.
Virgin Orbit se zabývá vypouštěním komerčních satelitů a je sesterskou společností Virgin Galactic, která působí v sektoru vesmírné turistiky. V lednu se firmě nevydařila mise, jejímž cílem bylo vynést devět malých satelitů na nízkou oběžnou dráhu Země. Neúspěch byl pro firmu velkou ranou a prohloubil její finanční potíže.
Branson jedná s investory
Podle informací Sky News firma pokračuje v jednáních s "malým počtem" potenciálních investorů, ovšem zároveň se chystá na hrozící platební neschopnost. S plánováním podle médií pomáhají poradenské firmy Alvarez & Marsal a Ducera, které se specializují na firemní restrukturalizace.
Šéf Virgin Orbit Dan Hart při informování zaměstnanců o zahájení neplaceného volna uvedl, že cílem opatření je získat čas na dokončení nového investičního plánu. "Virgin Orbit od 16. března 2023 zahajuje celopodnikovou provozní pauzu a v příštích týdnech poskytne aktuální informace o dalším provozu," uvedla společnost.
Společnost SpaceX miliardáře Elona Muska získala v dalším investičním kole 750 milionů dolarů. Nová investice ocenila vesmírnou firmu na 137 miliard dolarů, uvedla CNBC.
Investoři Muskovi věří. Do SpaceX napumpovali dalších 750 milionů dolarů
Zprávy z firem
Partnerka amerického miliardáře Jeffa Bezose se chystá na let do vesmíru, a to s posádkou tvořenou výhradně ženami. Pilotka vrtulníku Lauren Sánchezová o svých plánech mluvila v rozhovoru s deníkem The Wall Street Journal. Raketou Bezosovy společnosti Blue Origin se má začátkem příštího roku do vesmíru vydat šest žen, jejich jména chce Sánchezová zveřejňovat postupně.
Jeff Bezos pošle partnerku do vesmíru. Poletí s ženskou posádkou
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.