Visa koupí za 1,8 miliardy eur platformu pro otevřené bankovnictví Tink

Americký poskytovatel platebních technologií Visa podepsal dohodu o převzetí švédské platformy pro otevřené bankovnictví Tink. Zaplatí za ní 1,8 miliardy eur (45,7 miliardy korun).
Firmy doufají, že jim spojení usnadní a urychlí zavádění otevřeného bankovnictví v Evropě. Tink si i po akvizici ponechá svoji značku a manažerský tým. Sídlo firmy zůstane ve Stockholmu.
Transakci ještě musejí schválit regulační orgány. Visa dodala, že převzetí bude financovat vlastní hotovostí a že plán nebude mít dopad na její oznámený program odkupu akcií ani na dividendovou politiku.
Tink umožňuje finančním institucím, finančně technologickým firmám a obchodníkům vytvářet nástroje, produkty a služby pro správu financí na míru evropským spotřebitelům a podnikům na základě jejich finančních údajů. Tink je propojen s více než 3400 bankami a finančními institucemi a má přístup k více než 250 milionům bankovních klientů v Evropě. Firma byla založena v roce 2012, má 400 zaměstnanců a služby nabízí na 18 evropských trzích.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.