Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Vydavatel knih Dana Browna i Danielle Steelové odpískal koupi svého rivala

Nakladatelství Penguin Random House odpískal koupi rivala -  firmu Simon & Schuster.
ČTK
 ČTK

Největší světové nakladatelství Penguin Random House ustoupilo od plánu koupit za 2,18 miliardy dolarů (51,8 miliardy korun) svého rivala, firmu Simon & Schuster.

Německá firma Bertelsmann, majitel Penguin Random House, uvedla, že se nehodlá odvolat proti dřívějšímu verdiktu amerického soudu, píše agentura DPA. Soud na konci října akvizici zakázal, protože spojení dvou gigantů na knižním trhu by podle něj drasticky snížilo konkurenci a mohlo by také vést k nižším honorářům pro autory.

Spojení dvou velkých nakladatelských domů napadlo americké ministerstvo spravedlnosti před rokem. Podle něj by takto vzniklá firma kontrolovala téměř polovinu trhu s právy na vydávání bestsellerů, nejbližší konkurent by ve srovnání s takovým gigantem byl zhruba poloviční.

Pětimiliardové odstupné 

Bertelsmann se podle agentury Reuters neúspěšně pokoušel přesvědčit firmu Paramount Global, majitele Simon & Schuster, aby prodloužili platnost vzájemné dohody o obchodu a odvolali se proti rozhodnutí soudu.

Bob Iger se vrací šéfovat Disney

Robert Iger se vrací do Disneyho. Zachrání ho stejně jako Jobs Apple?

Dlouhá léta patřil k nejlépe hodnoceným a placeným manažerům světa. Vedl největší zábavní společnost světa, která za jeho působení prošla krizí takřka bez problémů. Byl u největších dealů zábavního průmyslu, stál za nákupem Pixaru, Marvelu, Lucasfilmu i konkurenčního studia Fox. Kvůli poslednímu obchodu dokonce zahodil i šanci stát se americkým prezidentem.

Přečíst článek

Po rozvázání dohody zaplatí Penguin Paramountu odstupné ve výši 200 milionů dolarů (4,75 miliardy korun), píše Reuters.

Penguin Random House vydává například knihy Zadie Smithové, Dana Browna či Danielle Steelové. U nakladatelství Simon & Schuster své knihy vydávají například Stephen King, Jennifer Weinerová nebo Hillary Clintonová.

Až 90 procent amerického knižního trhu ovládá pět velkých hráčů - kromě Penguin Random House a Simon & Schuster jsou to nakladatelství HarperCollins, Macmillan a Hachette.

Píšu další knihu. Bude tam i Dozimetr, prozradila exprimátorka Krnáčová v podcastu

Dozimetr byla válka českých a moravských gangů, zaznělo v třetím díle podcastu Marcely Fialkové Nekorektní dvojka, jehož hostem byla bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Společnost Alphabet koupí za 32 miliard dolarů kybernetickou firmu Wiz

Největší akvizice Alphabetu v historii. Za 32 miliard dolarů koupí firmu Wiz

Přečíst článek
Doporučujeme