Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Vyřeší záhadu? Malajsie obnoví pátrání po letu MH370

Malaysia Airlines MH370: Malajsie obnoví pátrání po letadle
ČTK
 ČTK

Malajská vláda souhlasila s obnovením pátrání po letadle, které zmizelo s 239 lidmi na palubě v březnu 2014 na trase z Kuala Lumpuru do Pekingu. Vláda se na tom dohodla s americkou společností Ocean Infinity. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na prohlášení malajského ministra dopravy Anthonyho Lokea. Ocean Infinity po troskách letounu pátrala bez většího úspěchu už v roce 2018.

Obě strany detaily dohody ještě stále ladí a finální podoba bude podle Lukea hotová na začátku nového roku. Hlavní body jsou už však jasné. Ocean Infinity dostane 70 milionů dolarů (1,6 miliardy korun) pouze, pokud vypátrá trosky většího významu.

Obří území

Firma bude prohledávat nové území o velikosti 15 tisíc kilometrů čtverečních v jižní části Indického oceánu. Pátrání po stroji letu MH370 by se mělo uskutečnit mezi lednem a dubnem, kdy je podle společnosti nejlepší doba na průzkum.

„Ocean Infinity určila novou oblast pátrání na základě nejnovějších informací a analýz. Plán společnosti se nám zdá důvěryhodný,“ uvedl Loke v prohlášení.

Obnovení pátrání vítají i rodiny cestujících letu MH370. „Ta zpráva mi udělala velkou radost...Je to nejlepší vánoční dárek,“ řekla malajským novinám New Straits Times Jacquita Gonzalesová, manželka šéfa palubního personálu Patricka Gomese.

Předpokládá se, že se Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines zřítil v jižní části Indického oceánu západně od australského pobřeží, když se z neznámých důvodů podle vojenských radarů odklonil nad Jihočínským mořem od své trasy směrem na západ a poté na jih. Pátracím týmům se navzdory rozsáhlé mezinárodní operaci a následnému soukromému hledání v Indickém oceánu nepodařilo vrak letadla objevit.

Pouze na opačné straně Indického oceánu, na plážích ostrova Mauricius a na březích Tanzanie či francouzského ostrova Réunion, se našly trosky, u nichž se potvrdilo, že pocházejí ze zmizelého letounu. Zatím poslední nalezené trosky letadla pocházející ze třech různých lokalit na africkém ostrově Madagaskar.

Boeing 787-9 aerolinek China Southern Airlines

Boeing: Čína bude už za 20 let největším trhem letecké dopravy na světě

Čína bude v příštích dvaceti letech potřebovat 8830 dopravních letadel a do roku 2043 se její letecká flotila proti současnosti více než zdvojnásobí.

Přečíst článek

Ruská střela zasáhla průmyslovou oblast v Charkově

Ekologická katastrofa. Válka poškodila klima stejně jako celoroční používání 90 milionů aut

Ruská invaze na Ukrajinu způsobila emise skleníkových plynů odpovídající 175 milionům tun oxidu uhličitého (CO2), vyplývá ze studie, o níž informuje server německé veřejnoprávní televize ARD. Válka podle ní klima poškodila stejně jako celoroční používání 90 milionů aut. Finančně se škody dají vyčíslit na více než 32 miliard dolarů (730 miliard korun).

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Šampaňské Laurent Perrier

Let z Prahy do Dauhá. Nabízí Qatar Airways nejlepší byznys třídu v malém letadle?

Přečíst článek
Doporučujeme