Vyskytl se nový problém. Boeing omezí výrobu na polovinu

Americký výrobce letecké techniky Boeing kvůli novému problému ve výrobě omezí montáž letounů 787. Zákazníkům letos dodá méně než polovinu ze zhruba 100 plánovaných strojů.
Dodávky modelu 787 byly obnoveny po pětiměsíční přestávce teprve v březnu. Od konce loňského roku se spolu s modelem 737 potýkaly s problémy v elektroinstalaci a dalšími nedostatky.
Boeing nesdělil, o kolik méně letounů 787 dodá, na přechodnou dobu chce ale snížit tempo výroby pod současných pět letounů za měsíc. Letos tento konkurent evropského Airbusu dodal zákazníkům už 156 letadel všech typů, zatímco za celý loňský rok jich bylo 157.
Americká letecká společnost United Airlines sází na nadzvukové cestování. Od firmy Boom technology koupí 15 letadel Overture s opcí na dalších 35 strojů. Počítá se s tím, že nadzvuková letadla s prvními pasažéry vzlétnou v roce 2029. Katalogová hodnota jednoho stroje činí 200 milionů dolarů, cena kontraktu tedy je tři miliardy dolarů (asi 63 miliard korun), uvedl to Blake Scholl, zakladatel a šéf společnosti Boom s tím, že výrobce letadel žádné slevy neposkytuje.
Éra concordů se vrací. United Airlines sází na nadzvukový Overture
Zprávy z firem
O novém problému při výrobě přední části letadla informoval americký Federální úřad pro letectví (FAA). Ten uvedl, že Boeing problém odstraní před dodáním letadel zákazníkům.
Boeing v červnu získal 146 objednávek a 45 letadel zákazníkům dodal. To je jeho zatím nejvyšší měsíční dodávka od března 2019, kdy se stala druhá smrtelná nehoda jeho letounu 737 MAX.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.