Vyskytl se nový problém. Boeing omezí výrobu na polovinu
Americký výrobce letecké techniky Boeing kvůli novému problému ve výrobě omezí montáž letounů 787. Zákazníkům letos dodá méně než polovinu ze zhruba 100 plánovaných strojů.
Dodávky modelu 787 byly obnoveny po pětiměsíční přestávce teprve v březnu. Od konce loňského roku se spolu s modelem 737 potýkaly s problémy v elektroinstalaci a dalšími nedostatky.
Boeing nesdělil, o kolik méně letounů 787 dodá, na přechodnou dobu chce ale snížit tempo výroby pod současných pět letounů za měsíc. Letos tento konkurent evropského Airbusu dodal zákazníkům už 156 letadel všech typů, zatímco za celý loňský rok jich bylo 157.
Americká letecká společnost United Airlines sází na nadzvukové cestování. Od firmy Boom technology koupí 15 letadel Overture s opcí na dalších 35 strojů. Počítá se s tím, že nadzvuková letadla s prvními pasažéry vzlétnou v roce 2029. Katalogová hodnota jednoho stroje činí 200 milionů dolarů, cena kontraktu tedy je tři miliardy dolarů (asi 63 miliard korun), uvedl to Blake Scholl, zakladatel a šéf společnosti Boom s tím, že výrobce letadel žádné slevy neposkytuje.Éra concordů se vrací. United Airlines sází na nadzvukový Overture
Zprávy z firem
O novém problému při výrobě přední části letadla informoval americký Federální úřad pro letectví (FAA). Ten uvedl, že Boeing problém odstraní před dodáním letadel zákazníkům.
Boeing v červnu získal 146 objednávek a 45 letadel zákazníkům dodal. To je jeho zatím nejvyšší měsíční dodávka od března 2019, kdy se stala druhá smrtelná nehoda jeho letounu 737 MAX.
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.