Vytěsnění akcionáři PFNonwovens žalují holding. Za své akcie chtějí dvojnásobek
Téměř 300 drobných vytěsněných akcionářů podalo žalobu na PFNonwovens Holding jako hlavního akcionáře znojemského výrobce netkaných textilií PFNonwovens. Stejně jako v předžalobní výzvě žádají dorovnání ceny akcií, která byla podle nich nepřiměřeně nízká. Na podání žaloby k Městskému soudu v Praze upozornil jako první server E15.cz.
Vytěsnění menšinových akcionářů schválila valná hromada znojemské firmy letos v únoru. Drobnější podnikatelé dostali za každou akcii 719,50 koruny. „Nejdříve jsme podle našich interních kalkulací odhadovali, že by to mělo být asi 1150 až 1200 korun za akcii, podle posudku, který jsme si nechali zpracovat, by to však mělo být 1450 korun. Samotné nás to překvapilo, ale tuhle částku budeme požadovat. Soud jistě stanoví nějakého znalce, takže bude i další posudek. Jsem připravený na to, že se spor může táhnout třeba deset let," uvedl za minoritní akcionáře Tomáš Hájek.
Web E15 uvedl, že většinovým akcionářem PFNonwovens je od roku 2017 PFNonwovens Holding, kterou vlastní fond R2G. Investiční ředitel R2G Jakub Dyba pro server E15 řekl, že vzhledem k předchozím krokům minoritních akcionářů se dala žaloba očekávat.
Firma vyrábí netkané textilie na bázi polypropylenu a polyetylenu pro hygienu, průmysl, stavebnictví, zemědělství, zdravotnictví a další sektory. Využívají se pro výrobu dětských plenek či dámských hygienických potřeb. Společnost má také omezenou kapacitu pro produkci ochranných pomůcek, jako jsou roušky, respirátory nebo ochranné obleky. Má své závody na jižní Moravě, v Egyptě a v Jihoafrické republice.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.