Reklama

Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

Windows od Microsoftu dostanou asistenta s umělou inteligencí

Microsoft zařadí do operačního systému Windows asistenta s umělou inteligencí.
Profimedia
 ČTK

Americká softwarová společnost Microsoft od příštího týdne zařadí do svého operačního sytému Windows asistenta s umělou inteligencí Copilot. Poprvé se objeví 26. září v bezplatné aktualizaci Windows 11, později bude k dispozici také ve prohlížeči Edge a softwarové sadě Microsoft 365, uvedla firma.

Reklama

Od listopadu nabídne Microsoft velkým společnostem možnost dokoupit si Copilota k softwaru Microsoft 365, dříve Office 365, za cenu 30 dolarů (690 korun) na uživatele měsíčně. Firemním pracovníkům může Microsoft 365 Copilot pomoci při přípravě souborů ve Wordu a prezentací v PowerPointu a při rychlém vyhledávání informací z e-mailových zpráv. Asistenti AI dokážou mimo jiné shrnut obsah textu, formulovat návrhy e-mailů nebo zpráv.

Spolupráce s otcem ChatGPT

Copilot je jedním z výsledků úzké spolupráce firmy se startupem OpenAI, který se stal známý díky svému chatbotovi ChatGPT. Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella uvedl, že je nadšený z chatování s Copilotem ve svém osobním účtu.

Google, ilustrační foto

Google jde tvrdě proti ChatGPT. Nabízí vlastní AI, která je pětkrát výkonnější

Americká internetová společnost Google poskytla malé skupině firem svůj nový model umělé inteligence (AI) nazvaný Gemini. S odvoláním na informované zdroje to uvedl server The Information. Google chce tímto nástrojem konkurovat modelu ChatGPT-4 společnosti OpenAI, kterou podporuje Microsoft.

Přečíst článek

Dodal, že v jeho očích je práce s asistenty AI stejně pozoruhodná, jako vzestup osobních počítačů v 80. letech, internetu v 90. letech a mobilních telefonů v 21. století.

Reklama

Souboj s Googlem a dalšími

Microsoft poprvé odhalil plány na Microsoft 365 Copilot v březnu. V červenci společnost oznámila, že toto vylepšení služby Microsoft 365 bude stát 30 dolarů měsíčně.

Meta vyzvala OpenAI na souboj umělých inteligencí

Meta vyzvala OpenAI na souboj umělých inteligencí

Nejlepší, nejvyspělejší, nejvýkonnější. Taková má být umělá inteligence, kterou vyvíjí společnost Meta, za níž stojí technologický miliardář Mark Zuckerberg. Meta tak vyzval tak na souboj dosud nejvyspělejší model nabízený společností OpenAI.

Přečíst článek

Microsoft není sám, kdo chce využít generativní AI k vylepšení zpracování textu, tabulek a prezentací. Google si účtuje 30 dolarů měsíčně za Duet AI pro Google Workspace, který zpřístupnil podnikům koncem minulého měsíce.

Přeměnit Microsoft 365 Copilot ve velké podnikání může trvat delší dobu. Finanční ředitelka Amy Hoodová v červenci analytikům řekla, že růst od služeb AI bude postupný.

Více o dění kolem AI čtěte zde:

Zakladatel Microsoftu Bill Gares na snímku z 15. 2. 2023

Umělá inteligence je stejně zásadní jako počítače, internet a mobily, prohlásil Bill Gates

Sedmašedesátiletý průkopník osobních počítačů, zakladatel Microsoftu, miliardář a filantrop Bill Gates vysekl poklonu před nepřehlédnutelným trendem a fenoménem v technologiích, umělou inteligencí (AI). „Je to nejrevolučnější technologie, jakou jsem za poslední desetiletí viděl. Vývoj umělé inteligence je stejně zásadní jako vytvoření mikroprocesoru, osobního počítače, internetu a mobilního telefonu,“ napsal v úterý na svém blogu.

Přečíst článek

Umělá inteligence může vést k zániku lidstva, varovali vedoucí představitelé technologického sektoru.

Umělá inteligence by mohla vést k vyhynutí lidstva, varovali experti

Umělá inteligence (AI) může vést k zániku lidstva, varovali vedoucí představitelé technologického sektoru, včetně šéfa společnosti OpenAI, která vyvinula chatovacího robota ChatGPT. Apel asi nelze jen tak přejít mávnutím ruky, protože společné prohlášení podepsaly desítky akademiků, expertů a podnikatelů.

Přečíst článek

PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.

Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.

Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly. 

Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.

O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.

Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.

Reklama

Související

Indie těží ze zájmu Applu. Chystá miliardové pobídky pro další výrobce notebooků či tabletů

Indie chce být Big Tech velmoc. Chystá miliardové pobídky pro výrobce notebooků či tabletů

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme