Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Panasonic jedná o další továrně na baterie v USA za čtyři miliardy dolarů

Elekromobil, ilustrační foto
Pixabay
 ČTK

Japonská elektrotechnická společnost Panasonic jedná o výstavbě další továrny na výrobu baterií pro elektromobily ve Spojených státech, investovat hodlá kolem čtyř miliard dolarů (98,5 miliardy korun). S odvoláním na informované zdroje to napsal ekonomický list The Wall Street Journal. Firma podle deníku zvažuje, že nový závod bude ve státě Kansas, a ne v Oklahomě.

V červenci si Panasonic vybral stát Kansas místo Oklahomy jako místo pro jiný závod na výrobu baterií. Japonská firma tam vytvoří až 4000 pracovních míst, podle zástupců Kansasu investice činí také čtyři miliardy dolarů.

Panasonic, ilustrační foto

Panasonic plánuje znásobit výrobu baterií, aby vyhověl potřebám Tesly

Divize výroby baterií japonské společnosti Panasonic Holdings plánuje do fiskálního roku 2028 čtyřnásobně zvýšit svoji výrobu baterií pro elektromobily. Firma uvedla, že očekává růst poptávky od americké automobilky Tesla.

Přečíst článek

Japonský konglomerát dodává více než deset let baterie americké automobilce Tesla. Vybavila jimi i její první vozy.

Panasonic potvrdil, že si v Kansasu a v Oklahomě pro výstavbu závodů vytipoval některé lokality, aby z nich mohl případně dodávat baterie do továrny Tesly v Texasu.

Tesla, ilustrační foto

Panasonic prodal podíl v Tesle, vydělal miliardy

Japonská společnost Panasonic v uplynulém finančním roce prodala celý svůj podíl v americkém výrobci elektromobilů Tesla. Obdržela za něj asi 400 miliard jenů (téměř 77 miliard korun). Panasonic je hlavním dodavatelem lithium-iontových baterií pro vozy Tesla, jeho bateriová divize je na této automobilce silně závislá. Japonský výrobce se snaží tuto závislost snížit. Získané peníze využije na investice do svého dalšího růstu.

Přečíst článek

„Zkoumáme různé strategie růstu našeho podnikání v oblasti automobilových baterií, ale v tuto chvíli nemůžeme sdělit žádné další informace kromě těch, které jsme již oznámili,“ reagoval na zprávu WSJ mluvčí japonské společnosti. Tesla na žádost o komentář agentuře Reuters bezprostředně neodpověděla.

Automobilový průmysl zvyšuje výrobu elektrických vozidel, aby uspokojil prudký nárůst poptávky. Tím pádem se zvyšují i zakázky na baterie a suroviny nezbytné k jejich výrobě, jako je například lithium a kobalt.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme