Panasonic jedná o další továrně na baterie v USA za čtyři miliardy dolarů
Japonská elektrotechnická společnost Panasonic jedná o výstavbě další továrny na výrobu baterií pro elektromobily ve Spojených státech, investovat hodlá kolem čtyř miliard dolarů (98,5 miliardy korun). S odvoláním na informované zdroje to napsal ekonomický list The Wall Street Journal. Firma podle deníku zvažuje, že nový závod bude ve státě Kansas, a ne v Oklahomě.
V červenci si Panasonic vybral stát Kansas místo Oklahomy jako místo pro jiný závod na výrobu baterií. Japonská firma tam vytvoří až 4000 pracovních míst, podle zástupců Kansasu investice činí také čtyři miliardy dolarů.
Divize výroby baterií japonské společnosti Panasonic Holdings plánuje do fiskálního roku 2028 čtyřnásobně zvýšit svoji výrobu baterií pro elektromobily. Firma uvedla, že očekává růst poptávky od americké automobilky Tesla.Panasonic plánuje znásobit výrobu baterií, aby vyhověl potřebám Tesly
Zprávy z firem
Japonský konglomerát dodává více než deset let baterie americké automobilce Tesla. Vybavila jimi i její první vozy.
Panasonic potvrdil, že si v Kansasu a v Oklahomě pro výstavbu závodů vytipoval některé lokality, aby z nich mohl případně dodávat baterie do továrny Tesly v Texasu.
Japonská společnost Panasonic v uplynulém finančním roce prodala celý svůj podíl v americkém výrobci elektromobilů Tesla. Obdržela za něj asi 400 miliard jenů (téměř 77 miliard korun). Panasonic je hlavním dodavatelem lithium-iontových baterií pro vozy Tesla, jeho bateriová divize je na této automobilce silně závislá. Japonský výrobce se snaží tuto závislost snížit. Získané peníze využije na investice do svého dalšího růstu.Panasonic prodal podíl v Tesle, vydělal miliardy
Zprávy z firem
„Zkoumáme různé strategie růstu našeho podnikání v oblasti automobilových baterií, ale v tuto chvíli nemůžeme sdělit žádné další informace kromě těch, které jsme již oznámili,“ reagoval na zprávu WSJ mluvčí japonské společnosti. Tesla na žádost o komentář agentuře Reuters bezprostředně neodpověděla.
Automobilový průmysl zvyšuje výrobu elektrických vozidel, aby uspokojil prudký nárůst poptávky. Tím pádem se zvyšují i zakázky na baterie a suroviny nezbytné k jejich výrobě, jako je například lithium a kobalt.
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.