Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Z olympijské kolekce Alpine Pro jdou nejvíce na odbyt trička a mikiny

Lukáš Krpálek prezentuje část olympijské kolekce Alpine Pro
profimedia.cz
 ČTK

Poptávka po letní olympijské kolekci, kterou nabízí oficiální partner českého týmu, společnost Alpine Pro, roste. Největší zájem mají lidé o trička, mikiny, kšiltovky a osušky, řekla mluvčí firmy Veronika Šálová. Ve srovnání s kolekcí na poslední letní olympijské hry v Tokiu před třemi lety je podle ní ta letošní dražší, a to kvůli vyšším cenám za dopravu či tisk. Olympiáda v Paříži začne v pátek a potrvá do 11. srpna.

Oblečení a obuv se podle Šálové šijí v Bangladéši a Číně. "Každá olympijská kolekce je originální a vzniká pro ni speciální design. Každopádně pokaždé zachováváme barevnost v barvách naší trikolory. Letos se dá říci, že má výraznější zastoupení červená barva, kdy v červené nalezneme batoh, ledvinku, ale i pantofle," uvedla Šálová.

Nově jsou pak letos v nabídce i modely v černé barvě. "V kombinaci se zlatou působí velmi luxusně. Černá je mezi našimi zákazníky velmi oblíbená barva," doplnila Šálová.

Nákupy ve vlnách

Kolekce určená pro zákazníky se podle Šálové začala prodávat loni na konci listopadu. "Zájem obvykle probíhá ve vlnách. Silný zájem zaznamenáme při představení olympijské kolekce, při úspěchu sportovce a nejsilněji tak týden po skončení akce. Lidé zpravidla začnou opětovně reagovat, vyhledávat naše olympijské portfolio na určité, krátké období," řekla.

Oproti tomu on-line srovnávač Heureka nepozoruje tak velký zájem o zboží spojené s letními olympijskými hrami v Paříži. "Vrchol zájmu Čechů o vlajky, dresy, sportovní vybavení nebo televize jsme zaznamenali s mistrovstvím světa v hokeji, už u mistrovství Evropy ve fotbale jsme viděli nižší zájem a olympiáda doplácí na to, že je až třetí v pořadí," uvedl mluvčí Martin Žabka.

Internet, ilustrační foto

Miliardy útoků na síti. Jak experti ochrání olympijský internet

 V posledních letech se napínavé olympijské souboje neodehrávají jen na hřištích, závodištích nebo arénách. Díky své atraktivitě a celosvětovému dosahu jsou olympiády také v centru zájmu kybernetických zločinců.

Přečíst článek

E-shop Alza s tím, jak se bude olympiáda blížit, očekává nárůst poptávky po veslařských trenažérech. "Co se týče celkového zájmu o tenisové zboží, tak za první půlrok letošního roku jsme zaznamenali více než osmdesátiprocentní nárůst zájmu zákazníků o tenisové vybavení. Největší poptávka je po tenisových míčích a raketách. Dále jsou velmi oblíbené omotávky, tenisové tašky a potítka," doplnila mluvčí Eliška Čeřovská.

Čeští olympionici budou na hrách v Paříži nastupovat v oblečení v národních barvách, ale netradičně pojatých. Nejvýraznějším prvkem kolekce, kterou designér Jan Černý označil za "brutálně speciální", je plášť spojující český baloňák a ve Francii oblíbený trenčkot. Kolekci obléknou při slavnostním zahájení také čeští paralympionici. Jen místo pláště budou mít kratší bundy, které jsou pro sportovce na vozíku praktičtější.

"Mou generaci design kolekce pro slavnostní zahájení možná zaskočí, ale nosit ji na slavnostním zahájení budou hlavně mladí lidé, kterým je tvorba Jana Černého blízká. A pokud se sportovci cítí v oblečení dobře, mají také potřebné sebevědomí pro svůj sportovní výkon, na který se všichni těšíme," uvedl už dříve předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Přílet olympijských medailistů zprava Josefa Dostála, Martina Fuksy a Nikoly Ogrodníkové z Letních Olympijských her v Paříži

Lukáš Kovanda: Inflace požrala odměny pro olympioniky. Za Paříž dostanou méně než za Tokio

Přečíst článek
Zlatá olympijská medaile OH Paříž 2024 s kusem Eiffelovky ve svém středu

David Ondráčka: Paříž zazářila, Češi sbírali drobky. Kam směřovat státní podporu sportu

Přečíst článek
Doporučujeme