Z Prahy do Soulu se bude létat denně

Z pražského letiště se bude od dubna létat každý den do Soulu. Dosud zajišťoval čtyři lety týdně mezi českou a jihokorejskou metropolí dopravce Korean Air. Od jara rozšíří nabídku letů jeho dceřiná společnost Asiana Airlines. Informoval o tom server Zdopravy.cz.
Asiana Airlines bude mezi Prahou a Soulem létat v neděli, úterý a čtvrtek. Spoje zajistí letoun Boeing 777-200LR. Odlétat bude z Prahy v 16:50 s příletem v 11:00 místního času do Soulu. Opačným směrem bude pak odlétat v 09:25 s příletem do Prahy v 15:20. Letenky zatím nelze koupit.
Letiště Václava Havla letos provozuje spoje do 180 zemí, které obsluhuje 74 dopravců. Do konce listopadu odbavilo 15,01 milionu cestujících, meziročně téměř o 18 procent více. Letištěm tak za prvních 11 měsíců letošního roku prošlo více lidí než za celý loňský rok, kdy ho využilo 13,8 milionu pasažérů.
Za celý letošní rok ruzyňské letiště předpokládá 16,2 milionu odbavených cestujících. Počty přilétajících a odlétajících ale i nadále zůstávají nižší než před pandemií nemoci covid-19.
Od 27. října platí zimní letový řád, podle kterého 56 leteckých společností zajišťuje provoz do 115 destinací. Přibylo několik nových spojení, například do Liverpoolu či Bahrajnu. Aktuální zimní letový řád se stále nevyrovná počtu linek z roku 2019, kdy se létalo do 121 destinací.
Radim Jančura, dvaapadesátiletý Brňák původem z Ostravy, vybudoval v Česku nevídaný byznys s dopravou. Žluté autobusy, žluté vlaky. RegioJet. Svůj byznys dál rozvíjí, vozí Čechy do Německa, do Rakouska. Nemá rád, když se o něm mluví jako o miliardáři.
RegioJet neprodávám, chci být největším dopravcem v Česku, říká Radim Jančura
Leaders
Letos státní Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zprovozní rekordních 111 kilometrů nových dálničních úseků. Příští rok to bude asi 80 kilometrů, což by byl dosud druhý nejvyšší počet, uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl. K začátku letošního roku činila délka dálniční sítě v Česku zhruba 1388 kilometrů.
Stát letos českým řidičům nadělil rekordních 111 kilometrů dálnic
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.