Z recepčních baristé: Na skvělou kávu ve firemním prostředí se snadno zvyká

Prvním kontaktem zákazníka s firmou bývá většinou recepční a mezi prvními větami, které si vymění, je nabídka kávy. Už mnohokrát se potvrdilo, že je první dojem velice důležitý, a platí, že i výborná káva může přispět k dobrému obrazu společnosti.
Posiluje představu, že je daná společnost profesionální a kultivovaná, a že může zákazníkovi nabídnout kvalitní produkt nebo službu, kterou u nich hledá. Skvělá káva je ale důležitým prvkem i vnitřního fungování firmy a stala se významným zaměstnaneckým benefitem.
Kávová kultura je na vzestupu
Nabídka kávy je považována za projev pohostinnosti a dává návštěvě pocit, že je vítaná. Při obchodních jednáních pomáhá vytvořit uvolněnou a příjemnou atmosféru, která je důležitá pro produktivní rozhovory. „Stále více lidí se zajímá o svět kávy a dokáže její kvalitu ihned rozpoznat. Kávová kultura je u nás na vzestupu a i dostupnost výborné kávy ve firemním prostředí se do budoucna pravděpodobně stane standardem,“ upozorňuje Lumír Františák, ředitel profesionální divize Jacobs Douwe Egberts. Tomuto trendu jde naproti kávové řešení L’OR Professional, které vedle prémiové kávy zahrnuje i bezplatné zapůjčení profesionálních hi-tech kávovarů, jejich pravidelnou údržbu i další atraktivní doplňky, které uvítají nejen skuteční kávoví nadšenci.
Z recepčních zkušení baristé
Podle průzkumu pro značku L’OR 3 z 10 Čechů preferují černou kávu. Podobnou oblibu má i káva s mlékem. Stejná část Čechů si do svého šálku kávy s mlékem přidává navíc cukr. Černou a oslazenou kávu si dopřává 1 z 10 Čechů. Připravit dobré espresso nebývá ve firemním prostředí takovým oříškem jako je objednávka některé z mléčných variant. Rozlousknout ho ale snadno dokážou moderní kávovary, které během mrknutí oka připraví i perfektní cappuccino nebo dokonalé café latte. Z recepčních se tak ve své podstatě díky nim stávají odborníci, kteří dokážou připravit kávu jako zkušení baristé.
Veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR (BPWCR) je ambasadorkou projektu Women’s Empowerment Principles (WEPs) v České republice. Buduje komunitu firem s cílem podporovat rovné příležitosti a posilovat postavení žen ve společnosti. Server Newstream je mediálním partnerem projektu.
BPWCR a GasNet inspirují české firmy v posilování férovosti
Zprávy z firem
Recepční má na starosti řadu věcí, velmi tak uvítá jednoduchost ovládaní, rychlost přípravy a nenáročnou údržbu kávovaru, stejně tak i bezproblémové doplnění zásob. Ušetří čas a zároveň docílí lepšího výsledku. Na začátku firemní kávové cesty je partner, který dokáže pomoci nejen se zajištěním moderního kávovaru, ale i výběrem správné kávové směsi a doporučením dalších drobných detailů. „Naše zkušenosti z firemního a gastro prostředí naznačují určité trendy. Dalo by se říct, že mladší konzumenti kávy obvykle spíše preferují kávové směsi, které jsou ovocné a svěží. Skupina nad 40 let zase spíše tíhne k výrazným a hořkým směsím,“ doplňuje odborník L’OR Professional.
Dobrou kávu chtějí i zaměstnanci
Kvalitní káva hraje důležitou roli i ve firemní kultuře a stává se klíčovým parametrem spokojenosti v práci. Zaměstnanci se i díky nabídce dobré kávy na pracovišti cítí více ceněni, což obvykle vede také k jejich vyšší produktivitě. Ze zkušeností vyplývá, že společnosti, které se mohou pochlubit skvělou kávou, mají na trhu práce navíc vyšší šanci přilákat talentované uchazeče. „Dříve byly mnohé firmy přesvědčeny, že káva je téma, které u nich nikdo moc neřeší. Opak je pravdou, mezi zaměstnanci je káva častým předmětem diskusí. Firmy proto začínají klást na dostupnost dobré kávy na pracovišti čím dál větší důraz,“ tvrdí Lumír Františák. Po základních benefitech, jako je dovolená navíc, home office nebo třeba služební auto, je káva dalším klíčovým parametrem spokojenosti v zaměstnání. Je hnacím motorem a energetickou vzpruhou i pochoutkou, kterou si během dne zaměstnanci rádi několikrát dopřejí
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.