Zákazníci odešli. Americký výrobce autodílů Aludyne propustí v Ostravě více než tři stovky lidí

Společnost se podle slov vedení snažila zajistit alternativy, ale nedokázala najít životaschopné řešení, které by umožnilo pokračování ostravského provozu.
Americký výrobce autodílů Aludyne propouští všech 331 zaměstnanců závodu v Ostravě. Uvedl to dnes server Novinky.cz. Důvodem je podle americké skupiny úbytek klientů. Provoz firmy Aludyne Czech, která vyráběla hliníkové součástky pro automobilový průmysl, skončí k 31. březnu.
Pro výrobky ostravského závodu se podle skupiny nedařilo najít odbyt. „Odchod zákazníků vytvořil neudržitelnou situaci, takže nezbylo nic jiného než ukončit výrobu. Společnost se snažila zajistit alternativy, ale nedokázala najít životaschopné řešení, které by umožnilo pokračování provozu v Ostravě,“ řekl serveru ředitel Aludyne pro obchod a nákup Steve Hampton.
Odcházející pracovníci podle Hamptona dostanou odstupné. Propouštění firma oznámila v únoru Úřadu práce ČR, potvrdil webu ředitel krajské pobočky úřadu v Ostravě Petr Prokop.
Závod skupiny Aludyne (dříve Chassix) v průmyslovém areálu Contera Park Ostrava City v Ostravě-Kunčičkách byl v provozu od roku 2019. Vyráběl odlitky pro různé automobilové značky, například Ford, Audi či BMW. Skupina má v Evropě závody také v Polsku, Norsku, Německu, Nizozemsku a Francii. Jiných evropských podniků Aludyne kromě ostravského se propouštění podle Hamptona netýká.
Neratovická Spolana spustila koncem února postupné, už dříve ohlášené, propouštění zhruba 500 zaměstnanců. Podnik totiž ukončuje výrobu PVC a kaprolaktamu.
Spolana už propustila 150 lidí z ohlášených 500
Zprávy z firem
Společnost onsemi propustí v Česku 170 zaměstnanců z 2244. V hlavním závodě v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku se to týká 149 lidí. Další pobočku má firma v Brně. Lidé by měli odejít k 1. dubnu. Důvodem je tlak na efektivitu práce a snižování nákladů, řekli dnes novinářům v rožnovském závodě zástupci odborů po jednání s vedením firmy, která vyrábí polovodiče.
Onsemi bude propouštět, hlásí odboráři
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.