Zaměstnanci Googlu se vrátí do kanceláře až v říjnu. A jen ti očkovaní

Zaměstnanci společnosti Google se vrátí do kanceláří a jen pod podmínkou očkování proti covid-19.
Podmínky návratu do kanceláří z takzvaných homeofficů sdělila společnost prostřednictvím mailů, které vedení firmy rozeslalo všem svým zaměstnancům. Původně byl návrat do kanceláří plánován už na 1. září. Povinnost očkování proti covidu se týká nejenom lidí ze sídla společnosti v kalifornském Mountain View a dalších amerických poboček, ale i dalších 40 zemí, kde Google působí.
„Očkování je jedním z nejdůležitějších momentů, jak udržet sebe a naši společnost zdravou během následujících měsíců,“ napsal generální ředitel společnosti Sundar Pichai v mailu primárně rozeslaném 130 tisícům zaměstnanců amerických poboček Googlu.
Akcie v USA v úterý zavřely se ztrátou. Investoři totiž byli obezřetní před výsledky hospodaření předních technologických firem. Ty ovšem nezklamaly, dokázaly, že i v pandemii se jim až nezvykle daří.
Techno obři a čtvrtletní výsledky. Apple, Microsoft i Google ukázaly, že se jim daří
Zprávy z firem
Ředitel společnosti v něm reagoval na aktuální situaci, kdy počty nově nakažených opět rostou. Nejprve se má zmiňované pravidlo aplikovat v kalifornské a newyorské pobočce.
Rozhodnutí prodloužit povinnost práce z domu se kromě společnosti Google rozhodl i technologický gigant Apple.
Klíčové technologické společnosti v uplynulých měsících vydělávaly nadmíru dobře. Pandemii a problémům s dodávkami navzdory.
Stanislav Šulc: Apple přiznal, že může být hůř
Názory
Výsledky Netflixu naznačují, že jednu z nejatraktivnějších firem uplynulé dekády čekají trable.
Stanislav Šulc: Kauza Netflix aneb Když zisky nejsou nic
Názory
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.