Zběsilý úprk inzerentů z Twitteru. Denní tržby jdou ke dnu o desítky procent
Od loňského října, kdy společnost Twitter převzal miliardář Elon Musk, na stejnojmenné sociální síti pozastavilo výdaje na reklamu přes 500 inzerentů. S odvoláním na své zdroje to uvedl server The Information. Inzerenti to zdůvodňují následným vývojem, který označují za kontroverzní. Denní tržby Twitteru byly 17. ledna podle webu Platformer meziročně o 40 procent nižší.
Musk na konci října koupil firmu Twitter za 44 miliard dolarů (přes 971 miliard korun). Následně rozpustil devítičlennou správní radu a stal se jediným ředitelem podniku. Od převzetí přestala na Twitteru inzerovat mimo jiné největší americká automobilka General Motors, výrobce léků Pfizer či koncern Volkswagen.
Mezi osobnostmi roku 2022 ční zakladatel Tesly a Space X Elon Musk. Rok 2022 v jeho podání však nebyl jen plný úspěchů, ačkoli právě automobilka Tesla reportovala jedny rekordní zisky za druhými.Elon Musk: Z vizionáře vyvrhelem za pár měsíců
Leaders
Ta trochu metoda pokus – omyl
Musk mimo jiné propustil tisíce lidí a zavedl placenou funkci ověřování. Poslední z uvedených změn ale vedla k tomu, že se za firmy na sociální síti vydávali podvodníci.
Akcie farmaceutické společnosti Eli Lilly například za jediný den v listopadu propadly o pět procent, když parodický účet oznámil, že inzulin bude firma napříště dodávat zdarma. Obdobně 10. listopadu oslabily akcie dalších společností, které produkují tento hormon snižující hladinu cukru v krvi, například akcie podniků Novo Nordisk či Sanofi.
Twitter na začátku letošního roku zrušil zákaz politických reklam zavedený v roce 2019. Chystá se také zmírnit podmínky reklamy, která se týká ekonomických, sociálních či environmentálních témat, například práv žen či klimatických změn, uvedla agentura Reuters.
Musk před porotou
Dnes začíná Muskovi v San Francisku soud ohledně jeho tweetů z roku 2018, ve kterých psal o plánu stáhnout společnost Tesla z burzy. Šéf automobilky tehdy uvedl, že má na transakci zajištěné financování a že by za akcie podniku nabídl částku výrazně převyšující jejich tehdejší cenu na burze. Později však oznámil, že s potenciálními investory stále jedná a že žádná dohoda zatím uzavřena nebyla.
Elon Musk rád využívá Twitter k marketingovým účelům k posílení jeho firem a aktivit na trhu. Jednou to ale, zdá se, přehnal. V San Francisku začíná soud, v němž čelí žalobě investorů kvůli slibu, že stáhne Teslu z burzy. Záměr veřejně deklaroval téměř před pěti lety na Twitteru. Dodnes nedošlo k jeho naplnění. Začíná soud s Muskem kvůli Tesle. Ve hře jsou miliardy dolarů
Leaders
Akcionáři tvrdí, že Muskovy příspěvky na sociální síti vedly k prudkým výkyvům v ceně akcií Tesly, a způsobily tak investorům ztráty v řádu miliard dolarů. Pokud porota rozhodne ve prospěch akcionářů, soud může Muskovi nařídit, aby zaplatil odškodné. Lidé, z kterých byla sestavena devítičlenná porota, mají přitom na šéfa Tesly a Twitteru a dříve nejbohatšího člověka světa protichůdné názory, uvedla BBC.
Šéf společností Tesla a Twitter Elon Musk se dostal do Guinnessovy knihy rekordů způsobem, o který nejspíš nestál. Od listopadu 2021 přišel tento donedávna nejbohatší člověk světa o tolik majetku, že překonal světový rekord v „největší ztrátě osobního jmění v historii”, napsal web The Independent.Rekordman Musk. Vykázal největší ztrátu osobního jmění v historii
Leaders
„Myslím, že je v osobní rovině trochu mimo,” napsal jeden z potenciálních porotců v dotazníku, který měl posoudit jeho případnou nestrannost. Další Muska považuje za narcistického, ale zároveň uvádí, že „člověk nemůže druhého soudit, pokud není na jeho místě”. Jiný v dotazníku připsal miliardáři „žoldnéřskou” povahu a poukázal na to, že se Musk nevyhýbá riziku. Další jej charakterizovali jako „rychle rostoucího podnikatele”, „chytrého, úspěšného průkopníka” či „nepříliš sympatického člověka”.
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.