Zbrojař Strnad založil firmu v USA. Vyrábí velkorážní munici

Společnost Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Michala Strnada založila v USA firmu MSM Group North America, která chce dodávat produkty a služby americkým ozbrojeným silám. CSG o tom informovala v tiskové zprávě. MSM Group North America je součástí dceřiné společnosti MSM Group, která se zaměřuje na středně a velkorážovou munici.
"Založení MSM Group North America, Inc. je dalším krokem CSG k podpoře stability a růstu amerického obranného a průmyslového sektoru," uvedl Strnad. "Po nedávné akvizici The Kinetic Group pokračujeme v rozvoji našeho působení v USA a podpoře jejich národních bezpečnostních zájmů," doplnil.
Sídlo má firma MSM Group North America na Floridě. Jejím generálním ředitelem je Jason W. Gaines, který předtím 20 let působil ve společnosti General Dynamics - Ordnance and Tactical Systems se zaměřením rovněž na vojenskou výrobu. "Těším se na příležitost přispět k rozvoji a posílení amerického muničního průmyslu. Mým cílem je dodržovat vysoké standardy stanovené týmem CSG a MSM Group prostřednictvím našeho neochvějného závazku k realizaci, partnerství se zákazníky a investicím do lidí a technologií," řekl Gaines.
Do stovky největších světových zbrojovek se dostala česká společnost Czechoslovak Group (CSG). Ve zprávě o mezinárodním obchodu se zbraněmi za loňský rok to uvedl Stockholmský mezinárodní ústav pro výzkum míru (SIPRI). Česká firma je na 89. místě a v první stovce je poprvé. Podle zprávy 100 největších zbrojních firem loni zvýšilo prodej meziročně o 4,2 procenta na 632 miliard dolarů (15,2 bilionu korun). Loňský rok byl druhým rokem války na Ukrajině, Izrael v něm zahájil válku v Pásmu Gazy a napětí rostlo i v Asii.
Strnad to dokázal. CSG patří mezi největší zbrojovky světa
Zprávy z firem
Česká společnost CSG se dostala do stovky největších zbrojovek na světě, informoval už dříve ve zprávě o mezinárodním obchodu se zbraněmi za rok 2023 Stockholmský mezinárodní ústav pro výzkum míru. Česká firma je podle něj na 89. místě a v první stovce se umístila poprvé. Podle zprávy 100 největších zbrojních firem loni zvýšilo prodej meziročně o 4,2 procenta na 632 miliard dolarů (více než 15 bilionů Kč). Předloňský rok byl druhým rokem války na Ukrajině.
Prodej své divize sportovního vybavení a zbraní Kinetic Group firmě CSG schválili akcionáři společnosti Vista Outdoor na konci loňského listopadu. Hodnota transakce podle dřívějších informací činí zhruba 53 miliard korun.
CSG je globálně působící holding. Hlavní výrobní podniky má v Česku, na Slovensku, ve Španělsku, v Itálii, Indii, Británii a v USA. Zaměřuje se na strojírenství, automobilový, železniční, letecký a obranný průmysl. V podnicích holdingu CSG a propojených firmách pracuje více než 10 tisíc lidí.
Americká společnost Vista Outdoor prodá svoji divizi sportovního vybavení a zbraní Kinetic Group firmě Czechoslovak Group (CSG) českého podnikatele Michala Strnada. Prodej schválili akcionáři na dnešní valné hromadě, informovala společnost Vista. Podle dřívějších informací je hodnota transakce 2,2 miliardy dolarů (zhruba 53 miliard korun).
Hotovo. Strnadova CSG převezme za 53 miliard americkou Kinetic Group
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.