Potravinářskému gigantu Bidfood v Česku klesl zisk na třetinu. Kvůli covidu
Zisk společnosti Bidfood Czech Republic za finanční rok končící v červnu klesl meziročně o 65 procent na 393,6 milionu korun. Tržby výrobce mimo jiné nanuků Mrož klesly o 11,3 procenta na 10,8 miliardy korun. Zhoršení hospodaření je důsledkem koronavirové pandemie, respektive uzavření restaurací. Prodeje do gastronomie se totiž podílí většinově na tržbách firmy, uvádí její výroční zpráva.
Podle firmy pandemie a následná restriktivní opatření narušily podnikatelské a hospodářské aktivity. „Vypuknutí této epidemie způsobilo pokles ve výnosech společnosti v roce končícím 30. června 2021. Největší vliv mělo uzavření restaurací, neboť prodeje do gastronomie činí skoro 70 procent prodejů společnosti,“ píše se v dokumentu. Situace je podle firmy nestabilní a rychle se vyvíjí, společnost tak nechce odhadovat dopady na hospodaření v současném fiskálním roce.
Vlivem zpřísnění protipandemických opatření, kdy je ode dneška umožněn vstup do restaurací pouze očkovaným a lidem po covidu, přijdou do konce letoška jejich provozovatelé souhrnně nejspíše o pět miliard korun. Restaurace přijdou kvůli zpřísňování na tržbách o dalších pět miliard
Money
Firma je součástí nadnárodní skupiny Bidcorp, druhého největšího distributora potravin na světě. V posledním roce zaměstnávala 1246 lidí, meziročně o 90 méně. Od státu firma získala jako kompenzaci v programu Antivirus 15,73 milionu korun.
Společnosti loni v listopadu shořela skladová hala v Kralupech nad Vltavou. Pojišťovna jí zaplatila 69,85 milionu korun. Policie podle informací z jara zvýšila odhad škod způsobených požárem na více než 200 milionů korun.
Erteple, kobzole, či zemáky. Do poloviny 17. století se brambory objevovaly pouze na stolech boháčů jako vybraná pochoutka. Až posléze se staly především jídlem chudých. Popularitu potravině pocházející z Jižní Ameriky přinesly v moderní době třeba hranolky, a že nejde jen o přílohu teď ukazuje i nový podnik na pražské Pankráci. Ten se jmenuje jak jinak než Brambory.Jídlo chudých? Nikoliv, nová restaurace na bramborách postavila koncept
Enjoy
Firma je jedním z největších českých distributorů potravin. Podle svého webu je zhruba čtvrtina zboží z její vlastní výroby. Mezi značky firmy patří zmrzliny Prima, potraviny Nowaco nebo zvěřina Petron. „V Kralupech nad Vltavou provozujeme zpracovny ryb, zvěře, hovězího a vepřového masa. V Opavě se specializujeme na sous-vide úpravu masa, výrobu zmrzlin, zmrazených jídel, zelenin a pečiva. U Plzně zpracováváme čerstvou drůbež a vyrábíme uzeniny,“ uvádí společnost.
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.