Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zisk O2 mírně klesl, mobilní služby podražily

Zisk O2 mírně klesl, mobilní služby podražily
ČTK
 ČTK

Operátorovi O2 loni klesl zisk po zdanění o 0,7 procenta na 6,09 miliardy korun. Výnosy se naopak zvýšily o 2,4 procenta na 35,04 miliardy korun. Společnost to uvedla ve výroční zprávě. Hospodaření společnosti negativně ovlivnila přetrvávající vysoká inflace, která měla za následek výrazný růst provozních nákladů. Nejvýrazněji rostly náklady spojené s provozem mobilní sítě a mzdové náklady.

„Aby vedení společnosti alespoň částečně kompenzovalo výrazný růst nákladů a dokázalo zajistit zvyšování hodnoty a kvality služeb pro zákazníka, bylo nuceno toto promítnout do cen mobilních služeb a pokračovat ve striktní kontrole jak provozních, tak investičních nákladů,” uvedlo představenstvo ve výroční zprávě.

Výnosy z mobilních služeb vzrostly o 2,6 procenta na 21,76 miliardy korun. Příjmy ze služeb v pevné síti se zvýšily o dvě procenta na 13,29 miliardy korun. Náklady na prodej se zvýšily o 2,3 procenta na 17,46 miliardy korun a osobní náklady vzrostly o sedm procent na 4,32 miliardy korun. Počet zaměstnanců skupiny přitom klesl o 62 na 4077 lidí.

Telekomunikační firma O2 loni zvýšila konsolidovaný zisk před zdaněním o 19,6 procenta na 7,6 miliardy korun.

Nejvíc letí data. O2 loni zvýšila zisk před zdaněním o pětinu

Telekomunikační firma O2 loni zvýšila konsolidovaný zisk před zdaněním o 19,6 procenta na 7,6 miliardy korun. Výnosy operátora vzrostly o tři procenta na 34,22 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Přečíst článek

Za hlavní rizika pro letošní rok operátor považuje nepředvídatelný vývoj na Ukrajině a Blízkém východě spolu s nejistým makroekonomickým vývojem. Výnosy pak negativně ovlivní pokračující regulace terminačních poplatků v mobilní síti.

O2 je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. V současnosti poskytuje služby prostřednictvím téměř osmi milionů mobilních a pevných linek. Jediným vlastníkem O2 je investiční skupina PPF. O2 jí loni odvedla dividendu tři miliardy korun.

ilustrační foto

Internetové televize za dva roky zdražily zhruba o 20 procent

Češi v současnosti za internetovou televizi platí v průměru okolo 443 korun měsíčně, což je o 20 procent více než před dvěma roky. Ve srovnání s rokem 2022 zvýšily ceny firmy Skylink, Vodafone a O2, operátoři T-Mobile a Telly nezvyšovali cenu ani u jednoho ze svých tarifů. Vyplývá to z údajů pěti největších poskytovatelů IP TV.

Přečíst článek

5G tower, ilustrační foto

Rozdrobený evropský trh 5G sítí začíná být problém. EU ztrácí konkurenceschopnost

Rozvoj 5G infrastruktury v Evropě zaostává a kritika mobilních operátorů směřuje na hlavu Evropské komise. Ti unijní vládě v Bruselu vyčítají hlavně laxní přístup ke konsolidaci jednotného trhu, který momentálně sestává ze sedmadvaceti de facto svébytných ekosystémů, na kterých působí více než čtyři desítky významných telekomunikačních společností. Fragmentace je pak hlavním důvodem, proč operátoři nejsou schopni vynakládat více prostředků na investice. Oproti Americe a Asii je tak Evropa pozadu – britský list Telegraph píše, že unijního premianta, finské Helsinky, v kvalitě a rychlosti 5G připojení poráží například i hlavní město Thajska, Bangkok.

Přečíst článek

 

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme