Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Živě: PBS Group zahájila výrobu proudových motorů v novém závodě v USA

Komerční spolupráce

Skupina PBS Group patřící rodině Williama Diddena zahájí 30. dubna výrobu proudových motorů ve svém novém závodě ve městě Roswell v metropolitní oblasti Atlanty, státu Georgia, ve Spojených státech amerických. Představitelé skupiny a města Roswell to oznámí na dnešním tiskovém brífinku.

Přímý přenos akce začne dnes od 16:00 SELČ. Sledovat ho můžete v úvodu tohto článku, spouští se automaticky, nebo na YouTube či na síti X skupiny PBS (@group_pbs). Dotazy je možné pokládat přes Slido: #PBS

„Zahájením výroby v našem novém závodě v Roswellu potvrzujeme náš dlouhodobý závazek vůči našim americkým zákazníkům a americkému trhu. Jde o jasný signál, že chceme být našim zákazníkům blíže a navýšit podíl na US trhu. Nový závod nám umožní navýšit produkci, zlepšit dostupnost a tím i posílit důvěru našich zákazníků. Také nám to dovolí řešit operativní požadavky a úzkou vývojovou spolupráci s našimi zákazníky. Věříme, že Roswell se stane pevným bodem pro náš dlouhodobý úspěch ve Spojených státech a při naší globální expanzi,“ uvádí Pavel Čechal, výkonný ředitel společnosti PBS Group.

Zahájení výroby v Roswellu je rozhodnutím majitele skupiny Williama Diddena. Lokalizace do Spojených států umožní skupině zefektivnit dodávky, zkrátit dodací lhůty a být flexibilnější v reakci na specifické potřeby amerických partnerů – ať už v civilním nebo obranném sektoru. Výroba proudových motorů aktuálně probíhá ve zkušebním režimu a do plného provozu bude uvedena v září.

Ladislav Semetkovský

Ladislav Semetkovský: Naše drony na Ukrajině nezabíjejí. Jen špehují

Myšlenka bezpilotního letounu vznikla otázkou, jak nahradit pilotovaný vrtulník. Za deset let od nápadu má Primoco Ladislava Semetkovského bezpilotní letouny One 150, které brázdí nebe v patnácti zemích čtyř kontinentů. Jsou certifikované v civilní i vojenské oblasti.

Přečíst článek

V novém závodě probíhá výroba, montáž a testování proudových motorů určených jak pro obranný, tak civilní sektor, zejména pro drony, řízené střely a další bezpilotní prostředky. Zatímco v první fázi výroby bude produkce v řádu stovek, posléze několik tisíc motorů ročně. V druhé fázi se plánuje navýšení v dalším zařízení až na kapacitu 20 tisíc kusů ročně v průběhu roku 2026 a 2027. Cílem je postupně přejít na kompletní výrobu motorů z komponent vyrobených přímo v USA. PBS již buduje vlastní dodavatelský řetězec a s tím spojenou technologickou infrastrukturu. Souběžně rozvíjí další montážní a zkušební provoz ve spolupráci se společností VSC na Floridě.

Do závodu skupina investuje v první fázi 20 milionů dolarů (490 milionů korun), v druhé fázi pak asi 90 milinů dolarů. Vedle výrobní části v Roswellu vzniká také technicko vývojové centrum, které bude rozvíjet spolupráci se zákazníky při vývoji specifických aplikací. Aktuálně PBS Group v Roswellu zaměstnává téměř 100 pracovníků, ale číslo se bude zvyšovat tak, jak se přidají další činnosti a provozy.

„Investici a zahájení výroby předcházelo důkladné prověření jak PBS Group, tak jejího majitele, ze strany amerických regulačních úřadů a splnění všech potřebných bezpečnostních podmínek, požadavků na serióznost, technické kapacity i mezinárodní obchodní předpisy. Výsledek potvrzuje spolehlivost vlastníka Williama Diddena i celé skupiny PBS Group jako stabilního partnera a dodavatele pro americké instituce a obchodní partnery, především z obranného sektoru,“ dodává Pavel Čechal.

Zahájení výroby v Roswellu navazuje na několikaletou přítomnost PBS Group v regionu. Skupina je v USA aktivní již od roku 2016 prostřednictvím své dceřiné společnosti PBS Aerospace, která sídlí právě v Atlantě a prostřednictvím které aktivity na americkém trhu probíhají.

Tým českých vědců získal bronz ve světové soutěži autonomních dronů

Tým českých vědců získal bronzovou medaili ve světové soutěži autonomních dronů v Abú Zabí. Do finále se přes kvalifikace probojoval ve všech čtyřech disciplínách a třetí se umístil v závodě, v němž šlo o dosažení maximální rychlosti autonomního letu.

Přečíst článek

Primoco One150 na letišti v Písku

Drony jsou v kurzu. Primoco UAV ale meziročně vydělalo méně

Český výrobce bezpilotních letounů Primoco UAV loni vykázal čistý zisk přes 122 milionů korun, což bylo meziročně téměř o 106 milionů méně. Konsolidované výnosy činily 471 milionů korun a zisk před zdaněním a odpisy 147 milionů. Podnik zároveň disponoval hotovostí 231 milionů korun. Uvedl to šéf a zakladatel firmy Ladislav Semetkovský. 

Přečíst článek

Itálie chce objednat více než 550 tanků od německé společnosti Rheinmetal. Zakázka bude pro firmu největší zakázkou v historii

Strach z války žene akcie zbrojovek do výšin. Jejich majitelé nevídaně bohatnou

Válka na Ukrajině a nevypočitatelné chování amerického prezidenta Donalda Trumpa nahrávají evropskému zbrojnímu průmyslu. Hodnota výrobců zbraní a munice na burze výrazně roste.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Tisíce litevských dronů pro Ukrajinu leží ve skladech, prý kvůli byrokracii

EK dá miliardu eur na obranné projekty. Podporu získají i české firmy a univerzity

Přečíst článek
Doporučujeme