Změny v dozorčí radě Mafry. Přichází Dlouhý či Dienstl

Společnost Kaprain, jako nový vlastník mediální skupiny Mafra, kompletně obměnila dozorčí radu vydavatelství.
Jejím novým předsedou je nově marketingový ředitel Kaprainu Jakub Dlouhý a členy pak právník Pavel Lupínek, vedoucí výroby Mafry Martin Kudera, který jediný v orgánu zůstává z doby vlastnictví Agrofertem, a nejnověji i Jan Dienstl, který Mafru zná z předchozího vyjednávání o odkupu pro jiného zájemce.
V dozorčí radě naopak po přechodu vlastnictví z Agrofertu na Kaprain skončil dočasně dosazený místopředseda Michal Adamovský, bývalý předseda Karel Vabroušek a Vladan Rámiš.
Zástupci Kaprainu uvedli, že zatímco Synthesia byla po únorové akvizici rychle začleněna do jeho existující chemické divize, s fungováním mediální skupiny se nový majitel stále seznamuje. „Aktuálně pracujeme na analýze efektivity a rozvojového potenciálu jednotlivých titulů i celé mediální skupiny. Silné personální obsazení dozorčí rady je jednou z podmínek úspěšného rozvoje Mafry. Mají v ní proto své místo experti na komunikaci, byznys i zástupce zaměstnanců,“ uvedl generální ředitel Kaprainu Marcel Dostal.
Mafra je největším multimediálním domem na českém trhu, který prostřednictvím svých produktů pravidelně osloví téměř tři miliony čtenářů tisku a měsíčně 7,2 milionu návštěvníků internetu. Celková čtenost titulů Mafry je 4,85 milionu čtenářů, což představuje 55,6 procenta populace v ČR ve věku 12 až 79 let.

Eva Bučová se stala novou generální ředitelkou banky ING v Česku
LeadersStávající ředitelka pro korporátní klienty a předsedkyně výboru pro udržitelnost v ING Česká republika Eva Bučová přebírá od 1. července 2024 funkci po Eriku Fortgensovi, který byl v červnu 2024 jmenován ředitelem korporátního bankovnictví pro region střední a východní Evropy.

Ludvík Baleka je novým šéfem Pražské plynárenské, nahradí Pacovského
Zprávy z firemNovým předsedou představenstva Pražské plynárenské je Ludvík Baleka. Ve firmách skupiny působí od roku 2018, v minulosti pracoval i v dalších energetických společnostech jako například ČEZ nebo MND.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.