Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zoom nyní boří rekordy, vyhlídky ale tak nadějné nejsou

Poskytovatel videohovorů Zoom Video Communications koupí provozovatele cloudových call center Five9.
iStock

Tržby poskytovatele videokonferenčních služeb Zoom Video Communications ve druhém čtvrtletí finančního roku 2022 poprvé překonaly jednu miliardu dolarů.

Firma ve své výsledkové zprávě uvedla, že poptávka po videokonferencích zůstává silná, protože mnoho firem nadále využívá práci z domova i z kanceláře. Do budoucna ale firma očekává zpomalení růstu.

Čistý zisk za tři měsíce do konce července vzrostl o 70 procent na 316,9 milionu dolarů (6,8 miliardy korun). Tržby se zvýšily o 54 procent na 1,02 miliardy dolarů (22 miliard korun). Analytici v anketě společnosti Refinitiv očekávali tržby 991 milionů dolarů. Růst sice zůstal vysoký, jeho tempo ale proti předchozím čtvrtletím zpomalilo.

Homeoffice a distanční výuka pomohly Zoomu k rekordním výsledkům.

Zoom v krizi vítězí. Jeho zisk i tržby překonaly odhady

Poskytovatel videohovorů Zoom dál raketově roste, těží z masivních změn na trhu práce a ve výuce způsobených pandemií. Za tři měsíce do konce dubna meziročně zvýšil zisk na 227,4 milionu z 27 milionů dolarů (4,73 miliardy z 561 milionů korun).

Přečíst článek

Pandemie nemoci covid-19 urychlila změny v práci a přinesla trend práce z domova. Nyní se však stále více zaměstnanců vrací do práce, což vyhlídky Zoomu zhoršuje. V tomto čtvrtletí tak firma očekává meziroční zvýšení tržeb o 30 procent, což je méně, než kolik čekají někteří analytici. Za celý finanční rok se budou tržby podle odhadu managementu pohybovat v rozmezí 4,01 miliardy až 4,02 miliardy dolarů.

Pandemie učinila z firmy Zoom v loňském roce známou značku, protože na platformu se začali obracet lidé pracující a studující z domova. Očkování ale povzbuzuje k návratu do kanceláří a škol. Snahu firmy získat větší zakázky od podniků také oslabila konkurence starších platforem, jako je Webex od firmy Cisco a Microsoft Teams.

Sdílené kanceláře WeWork v japonské Osace

Firmy volí home office a WeWork dál prohlubuje ztrátu

Uklizené stoly, prázdné židle a ohlušující ticho. Tak vypadaly a kvůli rychle se šířící mutaci delta covidu zase začínají vypadat prostory poskytovatele sdílených kanceláří WeWork. Dříve hvězda Wall Streetu v covidu dál prohlubuje ztrátu.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme