Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zpátky v zisku. Banka UBS vydělala 770 milionů dolarů

Banka UBS
ČTK
 ČTK

Největší švýcarská banka UBS Group ve čtvrtém čtvrtletí hospodařila s čistým ziskem 770 milionů dolarů (18,8 miliardy korun), o rok dříve byla ve ztrátě 279 milionů dolarů. Oznámila to v dnešní tiskové zprávě. Výsledky překonaly odhady analytiků, kteří ve firemní anketě očekávali zisk zhruba 483 milionů dolarů, uvedla agentura Reuters.

Bankovní dům zaznamenal zisk čtvrté čtvrtletí řadě. V roce 2023 převzal svého někdejšího rivala Credit Suisse, což se krátkodobě projevovalo zvýšenými náklady a ztrátovým hospodařením.

Integrace Credit Suisse podle dnešního sdělení pokračuje podle plánu, což podle UBS výrazně snižuje rizika spojená s akvizicí. UBS mimo jiné ve čtvrtém čtvrtletí provedla migraci účtů v oblasti správy majetku.

UBS také oznámila další program odkupu svých akcií v objemu až tří miliard dolarů. Analytici společnosti Vontobel očekávali, že objem odkupu se bude pohybovat kolem 2,2 miliardy dolarů. V první polovině letošního roku UBS plánuje odkoupit své akcie v hodnotě jedné miliardy dolarů, ve druhém pololetí v objemu až dvě miliardy dolarů.

Náměstek ministra zahraničí Jan Marian

Jan Marian: Česko může mít lepší image. Jsme země, která investuje i v Americe

Stát od vzniku samostatného Česka některé věci zanedbal, ztratili jsme tři dekády. „Není to jenom otázka krátkého názvu naší země, ale celkové prezentace státu vůči jeho občanům i navenek – tedy dlouhodobého brandingu,“ řekl v rozhovoru pro Export.cz náměstek ministra zahraničí Jan Marian.

Přečíst článek

Elon Musk uspořádal v červnu 2021 vizuální tiskovou konferenci během druhého dne Mobile World Congress ve španělské Barceloně k projektům SpaceX a Starlink.

Musk také někdy prohrává. Kanaďané odmítli jeho družice

Tomu se říká obchodní válka: po vyhlášení cla na Kanadu, ke kterým přistoupila Trumpova administrativa, se stupňuje odveta. Nyní Ontario torpédovalo smlouvu se Starlinkem.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Největší švýcarská banka UBS

Lukáš Kovanda: Je třeba se v Česku bát o úspory? Švýcaři jednají o nouzovém spojení dvou tamních největších bank

Přečíst článek
Doporučujeme