Zpátky v zisku. Po pandemické tragédii Lufthansa zase vydělává miliony

Návrat do černých čísel hlásí největší evropské aerolinky ve výkazu hospodaření za uplynulé čtvrtletí. Za dobrými výsledky však podle společnosti stojí zejména cargo, a nikoli přeprava lidí.
Německá letecká společnost Lufthansa ve druhém čtvrtletí výrazně zvýšila tržby a vrátila se k ziskovosti. Podle předběžných hospodářských výsledků vykázaly největší evropské aerolinky upravený provozní zisk před úroky a zdaněním (EBIT) mezi 350 a 400 miliony eur (až 9,8 miliardy korun), zatímco před rokem měly ve stejném období ztrátu 827 milionů eur. Informovala o tom agentura Reuters.
Lufthansa v období od března do června vykázala tržby kolem 8,5 miliardy eur. Meziročně je zvýšila o 165 procent.
„Skupina těžila ze soustavně dobrých výsledků divize Lufthansa Cargo,“ uvedla letecká společnost v prohlášení.
Je to neakceptovatelná ignorace zákazníků. Nebudeme se tomu podřizovat. Takto ostře odpověděly Emirates na požadavek londýnského letiště Heathrow, že mají aerolinky rušit lety.
Neakceptovatelné, vzkázaly Emirates letišti Heathrow k jejich chaosu
Money
Média v posledních dnech kvůli neúnosné situaci s odbavováním pasažérů opanovalo londýnské letiště Heathrow. Podle analýzy společnosti Hopper ale není, co se týče průměrného zpoždění letů, vůbec nejhorší. Těmi jsou Brusel, Frankfurt a Eidhoven. Naproti tomu nejméně se načekáte v italském Bergamu.
Kde se načekáte? Deset aktuálně nejhorších i nejlepších letišť v Evropě
Money
Po mé cestě do Spojených států se zastávkou v Dubaji jsem potřeboval koupit jednosměrnou letenku zpět do Prahy. Vzhledem k tomu, že ceny jednosměrných letenek většinou stojí více než zpáteční, sáhl jsem po koupi letenky za míle. V takovém případě se platí stejná cena za jeden směr ať je letenka pouze jednosměrná nebo zpáteční.
United Airlines: Americká nenaleštěná bída
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.